Најдобрите сајтови за обложување на трки со коњи во Македонија

Betting WritingMacedonian
Најдобрите сајтови за обложување на трки со коњи во Македонија

Обложувањето на исходот од формалните трки со коњи може да биде забавно и профитабилно ако знаете што правите и можете да ги надминете шансите. 

Постојат вебсајтови на македонски јазик како овој кои нудат многу информации за да ги подобри вашите шанси при обложување на коњски трки, како и совети за тоа на што да обрнете повеќе внимание, механиката на ставање облог и видовите облози што можете да ги ставате.

Список на обложувалници за коњски трки

Што треба да знаете за обложувањето на трки со коњи

Наједноставно кажано, шансите за обложување на трки со коњи се математички приказ на тоа колку е веројатно секој коњ да победи на одредена трка.

Покрај тоа што на обложувачите им дава идеја за тоа колку е веројатно секој коњ да победи или да трча на одредена позиција, шансите исто така даваат јасна претстава за тоа колку може да очекуваат да добијат ако нивниот избор е успешен.

Како да се обложите на трки со коњи

За обложување на коњи најпрво што треба да направите е да ја пронајдете вашата онлајн обложувалница која овозможува обложување на трки со коњи. Доколку имате онлајн обложувалница на која и верувате, како на пример 1ХBet можете да преминете на депозитирање на посакуваната сума. Доколку тоа не е вашиот случај тогаш ви препорачуваме да го изберете букмејкерот кој нуди најдобри коефициенти за натпреварите. 

 

Следно нешто откако ќе го направите првиот депозит е да изберете соодветен турнир на кој што ќе се обложите. Потоа го ставате вашиот облог со очекување дека ќе бидете добитен. 

 

Топ 5 обложувалници за обложување на трки со коњи во Македонија

Во Македонија постојат неколку обложувалници кои нудат обложување на коњски трки. Обложувањето на трки со коњи е малку комплексно но затоа секоја од обложувалниците нуди прецизна статистика на своите клиенти, со цел да се олесни пронаоѓањето на победничкиот коњ.

Bet365

Bet365 е еден од најуспешните онлајн обложувачки бизниси и пионер во иновативните деловни практики и врвната веб-технологија.

Спорт Лајф

Спорт Лајф е една од најпрестижните македонски онлајн обложувалници и тоа со добра причина, нудејќи високи коефициенти, обложување во живо и многубројни промоции како за нивните нови така и за постојаните лојални клиенти.

1xbet

Од своето основање во 2007 година, 1xbet постојано и пркоси на конкуренцијата и ја освојува наклонетоста на обложувачите од целиот свет.

Mozzartbet

Mozzartbet е една од најдобрите обложувалници во Македонија и на Балканот и ги наградува своите најверни клиенти.

10 облог

Огромната разновидност на пазари за обложување на 10bet и дава подобра можност да придобие нови клиенти и да ги задржи оние што веќе ги има.

Корисни совети за обложување на коњски трки

Не само што има многу термини што треба да ги разберете за да бидете успешни во овој спорт, туку исто така треба да научите сè за најважните работи на обложувањето и како да поставите облог. Добрата вест е дека има многу брилијантни совети за да започнете.

  1. Разберете ја терминологијата за трки со коњи

Можеби еден од најважните совети што можеме да ви ги дадеме пред да се обложувате на коњски трки е да бидете сигурни дека ја разбирате терминологијата за коњски трки. Кога станува збор за терминологијата за трки со коњи, има многу да се научи, но колку повеќе знаете, толку е поголема веројатноста да поставите успешни облози.

  1. Направете истражување на трката

Друг одличен совет што можеме да ви го дадеме кога започнувате е да направите некои истражувања за трката. Ќе треба да откриете кои коњи ќе се натпреваруваат, колку биле успешни во минатото и кој е фаворит за победа.

Најпопуларни пазари за обложување со коњи

Трките со коњи можат да бидат застрашувачки за новодојденците. Спортот користи мерки за растојание кои потекнуваат од крајот на 13 или почетокот на 14 век, и може да изгледа како да ви треба диплома по математика или градежно инженерство за да ги дешифрирате деталите дадени на самите коњи. Сепак, постојат чести видови на облози што треба да ги знаете ако сакате да се обложувате на коњи. Еве неколку од нив:

„Победа“

Се обложувате дека вашиот коњ ќе биде на прво место. Ако вашиот коњ заврши прв, ви следи добивка.

„Место“

Може да се обложувате на вашиот коњ да заврши на одредено „место“. Ако вашиот коњ заврши во првото или второто место, ви следи добивка. Исплатата за ваквото обложување е помала од облогот за победа, но вие ја имате сигурноста дека ќе можете да заработите ако вашиот коњ заврши на првите две места.

„Шоу“

Се обложувате дека вашиот коњ ќе дојде на прво, второ или трето место. Бидејќи ги штитите вашите облози, имате поголеми шанси да победите, но исплатата за ревијален облог е значително помала од победа или облог.

Обложување на коњи во живо

Шансите за обложување во живо за трки со коњи постојат, но тие се многу поретки од другите форми на обложување во игра. Попознати како облози во трчање, тие се достапни само додека трае трката. Овие настани завршуваат многу порано од фудбалските, рагби или натпреварите во крикет, на пример, така што мора да бидете многу брзи ако сакате да ги искористите предностите на обложување за коњи во живо. Ќе откриете дека спортските обложувалници ви дозволуваат да ставате облози за победа на коњите и да ги обложите да изгубат во трката. Популарни настани за коњски трки за обложување

Трките со рамна патека се убедливо најчестиот облик на коњски трки, а со тоа и најпопуларниот за обложување. Некои од најголемите настани во светот се рамни трки, вклучително и дербито во Кентаки, Купот во Мелбурн и Дербито Епсом.

Најдобри шанси за обложување на трки со коњи

Дури и ако имате мала сума пари за да се обложите на коњ, кога ќе започне трката, вие сте желни и возбудени. Меѓутоа, ако не ги разбирате шансите, буквално ќе играте на среќа – или во најдобар случај, ќе направите избор затоа што ви се допаѓа името или бојата на коњот!

Најдобрите шанси за победа кога станува збор за обложување на коњи би била доколку се обложувате на тоа вашиот коњ во некој момент од трката да дојде на прво, второ или на трето место. Со тоа вие ќе бидете добитен во моментот кога избраниот коњ ќе дојде на одредената позиција дури и ако не ја заврши трката на истата. 

Топ 3 мобилни апликации за обложување со коњски трки во Македонија

Мобилна апликација 1xBet

Од дебито на мобилната апликација на 1xBet, тие ја имаат најголемата платформа за спортско обложување. Функционалноста на софтверот ги задоволува потребите и преференциите на корисниците.

Мобилна апликација Bet365

Може да се обложувате во живо на сите ваши омилени спортови со апликацијата. Може да се обложите за неколку минути на сигурна, постојано ажурирана платформа.

Мобилна апликација Mozzart

Мобилното обложување со Mozzart е одлично, апликацијата е брза, сигурна и лесна за користење.

Методи на плаќање при обложување на трки со коњи

 

При обложување на коњски трки во Македонија најлесен начин за брз и успешен начин на депозит на средства би било доколку изберете некој од следниве:

 

Paypal 

Најлесен и најбезбеден начин на депозитирање на пари воошто онлајн насекаде во светот се смета Paypal. Во Македонија е достапна само опцијата за депозитирање на пари но не и за повлекување на пари на Paypal.

Skrill

Скрил го прави депозитот како и повлекувањето на пари, наједноставно што може да биде. Апликацијата е достапна за употреба во повеќето земји во светот, вклучувајќи ја и Македонија.

Дебитна картичка

Додека депозитите направени со дебитна картичка се достапни за игра во неколку минути треба да се обрне внимание дека за повлекувањата со Дебитни и Кредитни картички важат малку поразлични правила. Имено, се чека од 2-3 работни денови за повлечените пари од онлајн обложувалницата да бидат достапни на вашата банкарска сметка.

Криптовалути

Криптовалутите ја одржуваат анонимноста на играчот и затоа повеќето играчи онлајн го бираат токму тој начин на депозит. Повеќето крипто валути имаат многу ниски провизии за правење на депозит, како и за повлекување на пари. Тоа е една од причините зошто тие се токлу популарни помеѓу онлајн обложувачите.

 

Често поставувани прашања:

Што значи SCR во коњски трки?

SCR е кратенка за гребење. Коњот се „гребе“ кога се повлекува од трката поради повреда, болест или други надворешни фактори.

Кои се различните типови на обложувања за коњски трки?

Трите главни типа на облози се победа, шоу и место. 

Што значи времето на објавување во распоредот на трки со коњи?

Времето на објавување се однесува на одреденото време за почеток на трката. По истекот на времето за објавување не може да се ставаат дополнителни облози.

Што е ревијален облог во коњски трки?

Едноставно, ревијален облог е облог што се става на коњ за да заврши или на првото, второто или третото место.

Што е пик 5 во коњски трки?

Пик 5 е вид на облог во кој обложувачот мора правилно да го избере победникот на пет последователни коњски трки.

Want to see explosive traffic growth for your iGaming site?

Igaming Text Lab can make it happen!

Table of Contents

Order content

Contact us and our project manager will respond asap!